Izvor: MozzartSport.com, 29.Jul.2021, 21:35

AFRIKA: Može Al Ahli i bez šest prvotimaca

Evo pregleda najzanimljivijih mečeva sa afričkog kontinenta

ASVAN – AL AHLI 1:3 (0:1)

(Fudbal, Egipat 1)

Desetkovani Al Ahli nastavlja poteru za vodećim Zamalekom. Iako ne može da računa na čak šest prvotimaca, koji u Tokiju brane boje reprezentacije Egipta na Olimpijskim igrama, uspeo je da nadigra i ekipu Asvana kao gost i tako priđe na samo tri boda lideru na tabeli egipatske Premijer lige. Gosti su poveli u 22. minutu preko Kahrabe >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i sa 0:1 se otišlo na odmor. U nastavku je Šerif duplirao prednost Al Ahlija u 66. minutu, ali se Karbogi postarao za dramu u finišu, kada je mrežu trofejnog rivala pogodio u 85. minutu. Ipak, sve dileme je u petom minutu nadoknade otklonio Bvalja. Al Ahli je tako nastavio da beleži dobre rezultate bez važnih igrača, ima utakmicu manje i priliku da se izjednači sa Zamalekom na vrhu tabele. Očekuje nas uzbudljiva završnica egipatskog šampionata. Asvan sa druge strane nije iskoristio kadrovsku situaciju u redovima Crvenih đavola, pa je ostao prvi ispod crte, sa dva boda manje od ekipe NB Egipat.