Izvor: MVP.rs, 19.Sep.2014, 23:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABA: Nema više Fajnal fora
Promenjene su propozicije regionalnog takmičenja.
Na Skupštini abaligaških klubova održanoj u Zadru, određene su propozicije takmičenja za sezonu 2014/2015. Tako više neće biti Fajnal fora, već će se u završnici ABA lige igrati plejof.
Kao što je to bio slučaj i do sada, u doigravanje će ići četiri prvoplasirane ekipe u regularnom delu takmičenja. Prva će se suprotstaviti četvrtoj, dok će drugoplasiran tim ići na megdan trećeplasiranoj, a boljeplasirani će imati prednost domaćeg terena.
Polufinalna serija će se igrati na tri dobijene utakmice po sistemu "2-2-1".
(foto: ABA League)
ABA: Zvanično, umesto F4 igra se plej-of
Izvor: Mondo, 19.Sep.2014
Na Skupštini klubova regionalnog košarkaškog takmičenja potvrđena je odluka da se od sezone 2014/2015 timovi za titulu bore kroz plej-of...Foto: MN Press..Gotovo je sa finalnim turnirima Jadranske lige! Ono što je bilo najavljeno početkom jula, potvrđeno je sredinom septembra u Zadru na sastanku...














