Izvor: RTS, 18.Jun.2023, 17:38

"Азури" бољи од Холандије за треће место у Лиги нација

Фудбалери Италије савладали су у Еншедеу селекцију Холандије 3:2 и освојили треће место у Лиги нација.
У изузетно занимљивој фудбалској представи на стадиону "Де Гролш Весте" у Еншедеу, Италија је савладала домаћу селекцију Холандије са 3:2 и освојила >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << треће место у Лиги нација.
"Азури" су већ после 20 минута имала два гола вишка - у 6. минуту Федерико Ди Марко је довео Италијане у вођство, да би затим Давиде Фратези пре средине првог полувремена дуплирао предност.
Домаћин је заиграо много боље у другом полувремену, кад је селектор Роналд Куман на терен послао четири нова играча, а управо је резервиста Стивен Бергвијн смањио на 1:2 у 68. минуту.
У јеку офанзиве Холанђана, Федерико Кијеза је у 72. минуту постигао трећи гол за Италију.
Жоржињо Вајналдум је у 89. минуту смањио на 2:3 и то је био коначан резултат.
Финале је на програму вечерас, када се од 20.45 на стадиону "Де Кајп" у Ротердаму састају Хрватска и Шпанија.