Izvor: BanjalukaLive.com, 02.Avg.2015, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Arsenal preko Čelsija do prvog trofeja
Fudbaleri Arsenala osvojili su prvi trofej u sezoni, pošto su u meču Komjuniti Šildsa savladali velikog rivala Čelsi – 1:0 (1:0).
Ekipa Arsena Vengera, koja je prošle sezone osvojila rekordni 12. FA Kup, savladala je aktuelnog šampiona Premijer lige i stigla do svog 14 Komjuniti Šilda, ujedno odbranivši trofej.
Jedini pogodak na meču na Vembliju – kojim se tradicionalno otvara sezona na Ostrvu – riješio je Aleks Okslejd-Čemberlen u 24. minutu, sjajnim udarcem u dalji gornji ugao >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << gola Tiba Kurtue.
Duel velikih londonskih rivala obilježio je i debi Petera Čeha za Arsenal, dugogodišnjeg golmana 'Plavaca', upravo protiv svog bivšeg kluba, kao i prvi znanični meč Radamela Falkaa Garsije, prošlogodišnjeg centarfora Mančester Junajteda, u dresu Čelsija.
Srpski reprezentativci, Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su svih 90 minuta za tim sa Stamford Bridža, a Bane, novi zamjenik kapitena, nosio je traku posljednjih desetak minuta igre.
I, naravno, menadžer Arsenala Arsen Venger i njegov kolega sa suprotne klupe Žoze Murinjo nisu se rukovali po okončanju meča.
(B92, foto: YAYimages)
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona
Nastavak na BanjalukaLive.com...
Arsenal odbranio Komjuniti Šild trofej
Izvor: Press, 03.Avg.2015, 12:44
Fudbaleri Arsenala osvojili su danas prvi trofej u sezoni Komjuniti Šild, pošto su u Londonu na stadionu Vembli savladali Čelsi sa 1:0. . Jedini gol na utakmici postigao je Aleks Okslejd-Čembrlejn u...











