Izvor: Politika, 26.Feb.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Miljanina „Ljubavna poezija”
Učenica sedmog razreda Osnovne škole „Sveti Sava” iz Zvornika objavila i treću knjigu pesama
Zvornik – Kad neko sa samo dvanaest godina ima tri objavljene knjige, na pomolu i četvrtu može se reći da pripada grupi zaista nadarene dece. Miljana Vuković, odlična učenica sedmog razreda Osnovne škole „Sveti Sava”' u Zvorniku posebno je talentovana za književnost, glumu i folklor.
Prvu knjigu „Sopstvene pjesmice” objavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je u devetoj godini, u desetoj je izdala drugu „Proza i poezija”, a sa jedanaest treću „Ljubavna poezija – duša zaljubljenog čovjeka je u tuđem tijelu”.
Ova simpatična devojčica smatra da je najznačajnije biti zaljubljen. „Inspiracija za pisanje ljubavnih pesmica dolazi samo kod onih koji su iskreno zaljubljeni”, odlučno kaže Miljana, ali ipak ne želi da prizna kome je posvetila četvrtu knjigu čija je tema ljubav.
Počela je da piše sa sedam godina, a talenat je pokazala u školi na časovima srpskog jezika kada su njeni radovi na zadate teme bili najbolji. Školski panoi bili su prepuni njenih pesama i priča.
Rođena je u Sokocu, već godinama živi u Zvorniku sa mamom, tatom, bratom i dedom. Na konkursima u školi dobijala je mnoge diplome i pohvale. Prošle godine je kao najmlađi autor od opštine Zvornik dobila prvu nagradu, kako kaže, prelepu knjigu o Svetom Savi.
Prema rečima Milijane Zekić, nastavnice srpskog jezika, Miljana je, iako veoma mlada, izgradila sopstveni stil pisanja, a pesmama u kojima opisuje ljubav prema životinjama i ljudima podseća na Desanku Maksimović iz ranih dana. Ona smatra da se od Miljane može još dosta očekivati i da će u budućnosti postati poznata književnica.
S. Popović
[objavljeno: 27.02.2008.]









