Đukanović: Kompromisa sa nacionalistima neće biti

Izvor: RTS, 20.Jun.2020, 08:20

Đukanović: Kompromisa sa nacionalistima neće biti

Predsednik Crne Gore Milo Đukanović poručio je da će Crna Gora istrajati na postulatima multietničkog građanskog društva koje usvaja evropski sistem vrednosti, i da "uprkos brojnim političkim pritiscima kompromisa sa nacionalistima i onima koji žele da unište tekovine ove generacije, neće biti".
Đukanović se, sastanku sa ambasadorima zemalja EU u Crnoj Gori, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rekao i da će vladavina prava biti ključni prioritet državne politike, saopšteno je iz njegovog kabineta.

U saopštenju se navodi i da je Đukanović ambasadorima "zahvalio na interesovanju i korisnim sugestijama, ističući da će vladavina prava kao preduslov ekonomskog razvoja i dalje biti ključni prioritet državne politike, kao preduslov za saradnju sa kredibilnim partnerima".
Predsednik Crne Gore bio je gost na radnom ručku sa ambasadorima zemalja EU u Podgorici, u organizaciji Veselka Grubišića, ambasadora Republike Hrvatske koja trenutno predsedava Savetu EU.
Kako je saopšteno, hrvatski ambasador je pozdravljajući predsednika i kolege istakao da mu je čast što je u ulozi domaćina kada njegova zemlja prvi put predsedava EU, i to u vreme pandemije korona virusa i zahvalio svima na saradnji.
Đukanović je, dodaje se u saopštenju, upoznao ambasadore sa aktivnostima i planovima Crne Gore u sprovođenju strukturnih reformi i jačanju investicione konkurentnosti.
Šef delegacije EU u Crnoj Gori Aivo Orav je uz podsećanje na veliku pomoć EU Crnoj Gori, izrazio zadovoljstvo "komunikacijom između prijatelja, što Crna Gora i EU jesu".
"Ambasadori zemalja EU iskazali su visoke ocene za rezultate Crne Gore u izazovnom vremenu borbe sa koronavirusom i najvećim delom iskazali interesovanje za ekonomski oporavak države i stvaranje ambijenta za uređen i proaktivan investicioni ambijent, kao i za aktuelna kretanja u regionu", navodi se u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ðukanović ambasadorima zemalja EU: Kompromisa neće biti

Izvor: B92, 20.Jun.2020

Predsednik Crne Gore Milo Đukanović izjavio je da uprkos brojnim političkim pritiscima, "neće biti kompromisa" sa nacionalistima...Kao i sa onima koji žele da unište tekovine ove generacije, kad je reč o odnosu države i crkve, saopšteno je iz Ðukanovićevog kabineta...Ðukanović je tokom susreta...

Nastavak na B92...

Zoran Milanović 22. i 23. juna u zvaničnoj poseti Crnoj Gori

Izvor: Danas, 20.Jun.2020

Predsednik Hrvatske Zoran Milanović boraviće na poziv predsednika Crne Gore Mila Đukanovića u zvaničnoj poseti Crnoj Gori 22. i 23. juna, saopšteno je iz Đukanovićevog kabineta.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.