Crvenkovski podneo ostavku u SDSM

Izvor: B92, 26.Apr.2013, 11:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvenkovski podneo ostavku u SDSM

Skoplje -- Lider opozicionog Socijaldemokratskog saveza Makedonije Branko Crvenkovski podneo ostavku i rekao da se neće kandidovati za novi mandat na Kongresu stranke.

"Ne podržavate moje odluke i zato podnosim ostavku", rekao je Crvenkovski na sednici Glavnog odbora SDSM-a u Skoplju, preneo je radio Slobodna Evropa.

Prema skopskim medijima, Crvenkovski je odluku objavio pri kraju diskusija, nakon što je pažljivo saslušao veći deo članova Glavnog odbora koji su od njega >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tražili da ostane na čelu partije do sledećih izbora i da se Kongres uopšte ne održi.

Crvenkovski je rekao da Kongres mora biti održan 2. juna, budući da njegov mandat ističe 24. maja, a mandat članova Glavnog odbora 7. juna.

Na sednici nije bilo reči o eventualnim kandidatima.

Crvenkovski se na čelo SDSM vratio nakon isteka mandata predsednika države. Branko Crvenkovski bio je i predsednik Vlade Makedonije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Branko Crvenkovski podneo ostavku na mesto šefa partije

Izvor: Telegraf.rs, 26.Apr.2013

- Ne podržavate moje odluke i zato podnosim ostavku - rekao je šef Socijaldemokratskog saveza Makedonije na sednici Glavnog odbora te partije

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.