Izvor: B92, 16.Feb.2013, 00:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CG: Zaplena droge na granici sa BiH
Podgorica -- Crnogorska policije zaplenila je na graničnom prelazu Vraćenovići, prema Bosni i Hercegovini, 110 kilograma skanka.
Drogu je u teretnom vozilu pokušao da prikrujumčari D.D. (59) iz Podgorice, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
Kako se navodi, droga je bila sakrivena u prikolici teretnog vozila na kojoj se nalazio bager.
Pregledom prikolice, u patosu je u PVC pakovanjima otkrivena suva biljna materija za koju se sumnja da je opojna droga skank, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon čega je obavljen detaljan pretres vozila na carinskom terminalu u Nikšiću, navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je detaljnim pretresom priključnog vozila u patosu pronađeno 110 pakovanja sa 110 kilograma skanka.
Policija je uhapsila D.D. i protiv kojeg je podneta krivična prijava zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.




