Večna kuća kneza srpske poezije

Izvor: Glas javnosti, 15.Sep.2009, 03:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Večna kuća kneza srpske poezije

Na samom pragu 21. veka, zadužbinari Branko i Radmila Tupanjac podigli su 2000. godine na brdu Crkvina iznad Trebinja crkvu blagoveštenja - Hercegovačku Gračanicu, jednu od najlepših sakralnih građevina u Republici Srpskoj.

„Anđelkina kapija“

Među turističkim atrakcijama Trebinja poslednjih meseci posebnu pažnju privlači i jedna kapija u Starom gradu kod broja 117. Naime, ispred nje, reditelj Zdravko Šotra snimio je brojne scene za televizijsku seriju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << „Ranjeni orao“, koja je zimus postigla ogromnu popularnost i kod publike u Republici Srpskoj. Danas je građani Trebinja nazivaju „Anđelkina kapija“, po glavnoj junakinji Anđelki koja je tu „živela“. Ipak, interesantan je podatak, a koji mnogi ne znaju, da se njeno dvorište i kuća iz serije uopšte ne nalaze iza te kapije, nego u Birčaninovoj ulici u Beogradu!

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.