Izvor: B92, 27.Jan.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujačić: Pozitivan razvoj u srpsko-američkim odnosima

Beograd -- Ambasador Srbije i Crne Gore u Vašingtonu Ivan Vujačić ocenio je da je u prošloj godini došlo do pozitivnog razvoja i normalizacije u srpsko-američkim odnosima i izrazio nadu da će ti odnosi beležiti dalji napredak. Govoreći članovima Srpsko-američkog centra u Beogradu, Vujačić je relativizovao značaj najnovijeg zakonskog akta u američkom Kongresu, kojim se dalja pomoć SAD uslovljava hapšenjem generala Ratka Mladića.

On je istakao da pojedine odredbe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tog akta daju administraciji u Vašingonu mogućnost da ublaži posledice, ukoliko se uveri da je Srbija odlučna da sarađuje sa haškim Tribunalom i da ispuni obaveze koje je ranije preuzela. On je, međutim, izrazio uverenje da američke zahteve treba shvatiti ozbiljno, i pored toga što u Vašingtonu postoji dosta razumevanja za neka ograničenja naše unutrašnje, pa i spoljne politike.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.