Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Maj.2016, 15:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tači: Priština nastavlja dijalog
Predsednik Kosova Hašim Tači izjavio je danas tokom sastanka sa delegacijom Evropskog parlamenta za jugoistočnu Evropu da će Priština nastaviti dijalog sa Beogradom, kao i da će ojačati borbu protiv korupcije i organiziranog kriminala.
Tači je rekao i da je 2016. evropska godina za Kosovo i jaka osnova za, kako je rekao, državu, čemu je, pored ostalog, doprinelo usvajanje i sprovođenje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, preneo je sajt RTK.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />On je kazao da je najveći uspeh bio i ispunjavanje svih uslova za liberalizaciju viza i obećao da će Kosovo ispuniti i preostale uslove za to, kao što su formiranje Zajednice opština sa srpskom većinom i ratifikacija demarkacije granice sa Crnom Gorom.
"Ovo su pozitivni dani za Kosovo i što se tiče učlanjenja naše države u UEFA i FIFA, stoga što se dešavaju važni koraci za evropsku budućnost i integraciju Kosova u svim međunarodnim institucijama", naveo je Tači.
Na sastanku sa delegacijom EP za jugoistočnu Evropu, na čijem čelu je bio poslanik Tonino Picula, bilo je reči i o pet članica EU koje nisu priznale Kosovo, a Tači je rekao da Kosovo tim zemljama "pruža dodatne argumente da to učine".
Pogledaj vesti o: Hašim Tači
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








