Sekretar Saveta Evrope u Beogradu 12. marta

Izvor: Blic, 10.Mar.2012, 02:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sekretar Saveta Evrope u Beogradu 12. marta

Generalni sekretar Saveta Evrope (SE) Torbjorn Jagland doputovaće u ponedeljak, 12. marta, u posetu Srbiji, tokom koje će razgovarati sa srpskim zvaničnicima.

Kako je najavilo Ministarstvo spoljnih poslova Srbije, Jagland će se sastati sa šefom srpske diplomatije Vukom Jeremićem.

Iz srpskog parlamenta je najavljeno da će se Jagland sastati sa predsednicom Narodne skupštine Slavicom Đukić-Dejanović i sa šefom delegacije Narodne skupštine pri Parlamentarnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << skupštini SE Dragoljubom Mićunovićem.

Kancelarija SE u Beogradu je najavila da će generalni sekretar ove organizacije tokom jednodnevne posete Srbiji takođe predstaviti izveštaj "Živeti zajedno: Različitosti i slobode u Evropi 21. veka", koji analizira različite "pretnje" i predlaže "odgovore" kako bi ljudi mogli "živeti zajedno" u otvorenim evropskim društvima.

Autori izveštaja su devet najuticajnijih lidera i mislilaca u Evropi, među kojima je i Sonja Liht, koja će predstaviti preporuke upućene glavnim akterima promena u javnom ponašanju.

Savet Evrope je sveevropska međunarodna organizacija osnovana 1949. godine sa ciljem da podstiče demokratiju, poštovanje ljudskih prava i vladavinu prava u državama-članicama, kao i da održava i promoviše evropsko kulturno nasleđe.

Savet Evrope, sa sedištem u Strazburu, danas ima 47 članica, među kojima je od 2003. godine i Srbija.

Povezane vesti: Besplatna obuka za pisanje i upravljanje EU projektima Izvestioci PS Saveta Evrope: Značajan napredak Srbije Hanes Svoboda: Bilo bi neverovatno da ne dobijete kandidaturu Jeremić: Srbija sa velikom verovatnoćom dobija kandidaturu Jeremić: Poseta Vestervelea bila ključ za dogovor

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Jagland 12. marta u Beogradu

Izvor: B92, 10.Mar.2012

Beograd -- Generalni sekretar Saveta Evrope Torbjorn Jagland doputovaće u ponedeljak, 12. marta, u posetu Srbiji, tokom koje će razgovarati sa srpskim zvaničnicima...Kako je najavilo Ministarstvo spoljnih poslova Srbije, Jagland će se sastati sa šefom srpske diplomatije Vukom Jeremićem...Iz srpskog...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.