Izvor: B92, 04.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saradnja sa Hagom prvorazredna obaveza
Slovenija -- Ministar spoljnih poslova SCG Vuk Drašković, izrazio je očekivanje da će Srbija uskoro ispuniti obavezu saradnje sa Hagom i tako stvoriti uslove da udje u Partnerstvo za mir i NATO.
Prilikom posete Sloveniji, Drašković je ponovio da je saradnja Srbije sa Hagom i nacionalna obaveza od prvorazrednog značaja: "Samim tim, što je Milošević zajedno sa onima koji su ga podržavali, počinio ovo zbog čega ga sada optužuju sada, a što Srbi pre Miloševića nikada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nisu činili, on i njegovi sledbenici su počinili najveći zločin protiv srpskog naroda, protiv srpske istorije, kulture, tradicije i protiv vojničkih vrlina srpskog vojnika i oficira. Zato nema ni jednog jedinog razloga da srpski narod, da crnogorski narod brani njih. Imamo sve razloge da ispunimo ove dve svoje obaveze, međunarodnu i nacionalnu obavezu kada je u pitanju Tribunal u Hagu".
















