Izvor: B92, 15.Jul.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Potvrđena presuda Paliji
Sarajevo -- Apelacioni sud BiH potvrdilo je presudu Jadranku Paliji za zločin protiv čovečnosti zbog čega je osuđen na 28 godina zatvora.
Presudom sudskog veća Palija je proglašen krivim zbog toga što je 31. maja 1992. godine, zajedno sa drugim vojnicima Vojske Republike Srpske, učestvovao u napadu na zaselak Begići sela Kljevci. Oni su sve zatečeno civilno stanovništvo doveli pred kuću jednog civila, gde su žene i decu odvojili i zatvorili u kuću, a muškarce odveli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << preko njiva zvane "Vinogradine".
Kada su došli do klaonice na reci Sanici, Palija je ubio dva civila, dolaskom na raskrsnicu u Vrhpolju ubio jednog, na magistralnom putu prema Sanskom Mostu još jednog i jednog na vrhpoljskom mostu.
Palija je, zajedno sa drugim vojnicima, učestvovao u ubijanju 14 civila, kojima su naredili da se skinu i skaču s mosta, a dok su padali u vodu na njih su pucali.







