Po Vojvodini i srpska trobojka

Izvor: Večernje novosti, 07.Jul.2016, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Po Vojvodini i srpska trobojka

Pokrajinska vlada utvrdila predlog tradicionalne zastave o kojoj će se uskoro izjasniti poslanici. Reč je, inače, o srpskoj trobojci sa grbom Srpske Vojvodine iz 1849. godine NA svim državnim institucijama u Vojvodini uskoro će, pored oficijelne čiji je izgled usvojen 2004, biti istaknuta i tradiconalna zastava Vojvodine. Nacrt njenog izgleda i način korišćenja juče je utvrdila Pokrajinska vlada, a očekuje se da to, već na prvom narednom zasedanju, potvrdi i Skupština >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Vojvodine. Reč je, inače, o srpskoj trobojci sa grbom Srpske Vojvodine iz 1849. godine, na čijem čelu su bili patrijarh Josif Rajačić i vojvoda Stevan Šupljikac. Da Vojvodina ima i oficijelne i tradicionalne simbole, predviđeno je pokrajinskim Statutom usvojenim u maju 2014, s obavezom da ovi drugi budu definisani do avgusta te godine. O tome je postignuto saglasje svih stranaka zastupljenih u pokrajinskom parlamentu (izuzev LSV koji nije glasao ni za Statut), da bi DS u međuvremenu odustao od dogovora, pa će tradicionalni simboli biti usvojeni tek sada.

Nastavak na Večernje novosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.