Lazanski: Saradnja sa Angolom veliki uspeh!

Izvor: NaDlanu.com, 27.Feb.2013, 18:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lazanski: Saradnja sa Angolom veliki uspeh!

Vojnopolitički komentator Miroslav Lazanjski rekao je, gostujući u Jutarnjem dnevniku RTS-a, da je Srbija dala Angoli vrlo kvalitetnu ponudu, čime je uspela da se probije na to tržište.

Srbija je dala veoma kvalitetnu ponudu Angoli i zbog toga je uspela da se probije na njeno veoma zahtevno tržište, kaže vojnopolitički komentator Miroslav Lazanski. Vojna industrija vuče ostale segmente privrede, pa će tako u Angoli, pored namenskih, biti zaposlene i mnoge srpske civilne kompanije, >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << istakao je Lazanski.Prema njegovim rečima, prodati Angoli proizvodnju nekih borbenih sistema, dogovoriti izgradnju nove vojne bolnice koja će biti kopija VMA je veliki uspeh."Angola je vrlo razmaženo i visoko zahtevno tržište, pošto zemlja dobija veliki novac od izvoza nafte. Uopšte nije lako ući na to tržište i uspeh prvog potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića je veoma dobra stvar", istakao je Lazanski.Kako je rekao, to će ujedno biti i odlična referenca vojnog saniteta, jer će tamo, osim gradnje bolnice, naši lekari pomagati u obuci kadrova.Govoreći o upošljavanju srpske privrede, Lazanski je rekao da vojna industrija, kao i u većini zemalja, vuče ostale segmente industrije, pa će tako u Angoli, pored namenskih, biti zaposlene i mnoge civilne kompanije u Srbiji.O potpisivanju sporazuma o razvoju raketnog sistema sa Abu Dabijem i kritika na njegov račun, Lazanski ističe da kritike nisu osnovane i da u Srbiji ima tehnološkog potencijala da se takav raketni sistem zaista i prozvede."Prodati nešto Ujedinjenim Arapskim Emiratima, koji od vojne industrije mogu da kupe sve najsavremenije na ovom svetu je, takođe, veliki uspeh", kaže Lazanski.On navodi i da je veoma bitna stvar što i UAE i Angola žele od Srbije, pored gotovog proizvoda, da kupe i tehnologiju."I Emirati i Angola na svetskom tržištu mogu da kupe šta hoće, ali niko da im isporuči tehnologiju, a oni žele tehnologiju da bi se osamostalili", zaključio je Lazanski.(Izvor i VIDEO: RTS)

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.