Izvor: Blic, 11.Sep.2017, 10:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV: Preispitati Energetski sporazum sa Rusijom
Liga socijaldemokrata Vojvodine traži da se preispita Energetski sporazum s Rusijom, kojim je, tvrde u toj stranci, Vojvodina oštećena, te podsećaju da je NIS ruskim kompanijama "poklonjen", da većinski vlasnici koriste naftu i gas po najnižoj rudnoj renti u Evropi, a sedam puta nižoj nego u Rusiji, te da gospodare sa 78 geotermalnih izvora u Vojvodini.
U saopštenju dostavljenom medijima LSV navodi da se devet godina bore protiv lošeg Energetskog sporazuma uvereni da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pre ili kasnije "odgovarati oni koji su pristali na to da ovakvim sporazumom nanesu štetu svojoj zemlji ili nisu učinili dovoljno da se sporazum preispita i šteta zaustavi".
"Isto tako, godinama se borimo za to da se Vojvodina obešteti za prodaju Naftagasa, ali i da republička vlast prestane da omalovažava pokrajinske institucije", navodi se u saopštenju.
U vezi sa tim, LSV podseća Vladu Srbije na to da je Skupština Vojvodine pre tri godine uputila Informaciju o potrebi obeštećenja pokrajine po osnovu ulaganja gradjana u izgradnju Naftagasa i drugih delova NIS-a na njenoj teritoriji, na koju do sada nema reagovanja.
LSV traži reviziju Energetskog sporazuma sa Rusijom
Izvor: VOA, 11.Sep.2017
Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV) poziva na preispitivanje Energetskog sporazuma sa Rusijom, zbog zaštite interesa Republike Srbije. Kako se navodi u saopštenju LSV, zbog Energetskog sporazuma s Rusijom Vojvodina je oštećena, te podsećaju da je Naftna Industrija Srbije (NIS) ruskim kompanijama...















