Izvor: S media, 20.Jul.2011, 17:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kragujevac: Suspendovan pijani vozač
Preduzeće "Autosaobraćaj" iz Kragujevca izvinilo se putnicima što im je bezbednost bila ugrožena, kada ih je u teško alkoholisanom stanju vozio radnik tog preduzeća. Preduzete mere protiv odgovornih lica. Vozač suspendovan.
Upravni odbor preduzeća "Autosaobraćaj" iz Kragujevca izvinio se danas putnicima čija je bezbednost bila ugrožena u nedelju, 17. jula kada ih je na putu za Beograd prevozio radnik tog preduzeća Zdravko J. u teško alkoholisanom stanju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << .
Preduzeće "Autosaobraćaj" izvinjava se putnicima što im je bezbednost bila ugrožena i što im nije pružena usluga na najvišem nivou, kao što je to bilo u dugogodišnjoj tradiciji preduzeća, navodi se u saopštenju dostavljenom medija.
Mrtav pijan vozio pun autobus za Beograd!
Kragujevac: Automobilom ubio biciklistu
Otrovali se građevinari u Kragujevcu!
Upravni odbor Autosaobraćaja u saopštenju naglašava i da se ovaj jedinstven slučaj u dugogodišnjem radu tog preduzeća više neće ponoviti i ističe da su preduzete mere kako protiv odgovornih lica, tako i preventivne mere.
Vozač Zdravko J. je u nedelju upravljao autobusom na relaciji
Kragujevac-Beograd, u alkoholisanom stanju, pa su uplašeni putnici
pozvali policiju, koja je autobus zaustavila kod Batočine. Vozač je
odmah uradio alkotest i utvrđeno je da ima 1,93 promila alkohola u krvi,
saopštila je sutradan kragujevačka policija.
Zdravko J. je odmah suspendovan, a prema Zakonu o saobraćaju, preti mu novčana kazna do 30.000 dinara ili 30 dana zatvora, kao i 12 kaznenih poena i oduzimanje dozvole na osam meseci.
Preduzeće "Autosaobraćaj" je većinski državno i dugo godina je u
agoniji, pre svega, zbog finansijskih problema, zbog čega je prošle
godine gradska uprava posao prevoza putnika u Kragujevcu poverila
beogradskoj Lasti .
(Tanjug)








