Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Feb.2013, 20:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jeremić isključen iz DS
BEOGRAD -
Izvršni odbor Demokratske stranke je na današnjoj sednici doneo odluku o isključenju Vuka Jeremića iz stranke zbog nepoštovanja odluke Glavnog odbora i kršenja statuta, saopštila je Informativna služba DS.
U Demokratskoj stranci su razmena mišljenja i argumenta uvek dobrodošli, a nakon što organi stranke donesu odluku, ona je obavezujuća za sve članove stranke, bez izuzetka, navodi se u saopštenju DS izdatom posle sednice Izvršnog odbora.
Jeremić >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je na prošloj sednici IO pre dve nedelje upoznat sa odlukom koju je prethodno doneo Glavni odbor, uručen mu je materijal i dat rok da se izjasni, ali to još nije učinio, saznaje Tanjug.
Blic prenosi da je za danas zakazan i sastanak Statutarne komisije koja bi trebalo da odluči o žalbi Dušana Petrovića na odluku IO o njegovom isključenju.
Izvršni odbor je na prethodnoj sednici isključio iz stranke Dušana Petrovića, koji je potom podneo žalbu Statutarnoj komisiji DS.
Glavni odbor doneo je odluku da od bivših ministara zatraži da vrate poslaničke mandate, što Jeremić i Petrović nisu učinili.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Jeremić isključen iz stranke
Izvor: Akter, 14.Feb.2013
Izvršni odbor DS doneo je odluku o isključenju Vuka Jeremića iz te partije, a zbog nepoštovanja odluke Glavnog odbora DS i kršenja Statuta stranke






