Izvor: B92, 08.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Istina ili nagađanja

Beograd -- Pogibija dvojice vojnika u kasarni na Topčideru ponovo je pokrenula brojna nagađanja.

Najveći broj tih nagađanja odnosi se na to da se u vojnim objektima u Srbiji kriju haški begunci, odnosno da Vojska Srbije i Crne Gore štiti optužene za ratne zločine.

Sudeći po onome što je za emisiju "Insajder" TV B92 otkrio bivši potpredsednik Vlade Srbije Žarko Korać, takve tvrdnje nisu izmišljene, već veoma realne. Korać kaže da se i sam u to uverio. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Dok sam ja bio potpredsednik Vlade, mi smo na Kolegijumu Vlade imali podatak da se pukovnik Šljivančanin, kada je već bio haški begunac, skriva po kasarnama. Ja sam video fotografije vojnih vozila, s vojnim tablicama, kako ulaze u kasarnu. Neka mi niko ne priča kako haški begunac ne može da se krije u kasarni, jer sam ja video fotografiju kako Šljivančaninov automobil s vojnim tablicama uvozi u kasarnu", rekao je Korać.

Na pitanje novinara B92 zašto tada ništa nije uradio, Korać kaže: "Šta da uradite, da pošaljete tri dežurna policajca u kasarnu da ga uhapse?". Na pitanje zašto ništa od toga što je upravo rekao nije saopšteno ranije, Korać kaže: "Uvek kada se sučite s takvom dramom, oni koji odlučuju, a nisam ja sam o tome odlučivao, Vlada mora da odluči kakve bi bile posledice potpune konfrontacije s Vojskom. Naravno, onda će vojska reći da to nije istina, a kada im pokažete fotografije oni će reći da je to fotomontaža. Onda ćete imati rat Vojske i Vlade u zemlji", rekao je on.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.