Izvor: B92, 22.Okt.2009, 13:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Godišnjica otmice u Sjeverinu
Novi Pazar -- Danas se obeležava 17. godišnjica otmice i ubistva građana Srbije bošnjačke nacionalnosti u Sjeverinu.
Pripadnici srpske paravojne formacije "Osvetnici" 22. oktobra 1992. godine iz autobusa na liniji Pljevlja- Priboj, u mestu Mioče u Republici Srpskoj, izveli su 15 muškaraca i jednu ženu, odveli ih u Višegrad, gde su ih u motelu "Vilina vlas" brutalno zlostavljali i potom ubili na obali Drine.
U Sjeverinu su ubijeni: Mehmed Šebo, Zafer Hadžić, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Medo Hadžić, Medredin Hodžić, Ramiz Begović, Derviš Softić, Modhad Softić, Mujo Alihodžić, Alija Mandal, Sead Pecikoza, Mustafa Bajramović, Hajrudin Sajtarević, Esad Džahić, Ramahudin Đatović, Ediz Gibović i među njima jedna žena Mevlida Koldžić.
Pred Okružnim sudom u Beogradu 15. jula 2005. godine za ratni zločin nad Sjeverincima osuđeni su na po 20 godina zatvora pripadnici "Osvetnika" Dragutin Dragićević, i u odsustvu Milan Lukić i Oliver Krsmanović, a Đorđe Šević na
15 godina zatvora.
Liberalno demokratska partija najavila je da će u Skupštini opštine Priboj tražiti da se 22. oktobar proglasi Danom sećanja na zločin u Sjeverinu.
Ta stranka je u saopštenju ocenila da su i posle 17 godina neki od glavnih organizatora zločina van domašaja pravde.













