Izvor: Blic, 25.Mar.2015, 16:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đukanović: Ispunićemo očekivanja saveznika za NATO
Predsednik crnogorske vlade Milo Đukanović izrazio je nadu da će Crna Gora ispuniti "očekivanja saveznika" u procesu priprema za ulazak u NATO, što bi dovelo do toga da do kraja ove godine dobije poziv za članstvo u toj alijansi.
Đukanović je u parlamentu, u okviru takozvanog premijerskog sata, najavio da će Severnoatlantski savet ove godine posetiti Crnu Goru, a moguće je, kako je naveo,da u Podgoricu dodje i generalni sekretar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << NATO Jens Stoltenberg.
Crnogorski premijer je, takodje, najavio da će polovinom aprila u Briselu razgovarati sa Stoltenbergom, a posetiće i Severnoatlantski savet.
Đukanović je naveo da podrška javnosti učlanjenju Crne Gore u NATO, prema najnovijem istraživanju, iznosi 38 odsto.
- To je uspeh svih - rekao je Đukanović i dodao da je to rezultat pojačane kampanje za članstvo u Severnoatlantskoj alijansi.
Pogledaj vesti o: Milo Đukanović












