Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Jul.2012, 03:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejanović: Kadrovska rešenja do 25. jula
BEOGRAD -
Kadrovska rešenja u Vladi Srbije biće poznata 24. ili 25. jula do kada bi trebalo da se završi formiranje kabineta, izjavila je potpredsednica Socijalističke partije Srbije (SPS) Slavica Đukić Dejanović.
Đukić Dejanović je za današnje izdanje Večernjih novosti rekla da kadrovska rešenja još nisu definitivna, da se ide ka formiranju vlade i da će se sve znati 24. ili 25. jula.
Ona je rekla da je među kandidatima za funkciju ministra zdravlja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ali da ima još kandidata za tu funkciju. Dodala je da s njom još niko nije razgovarao niti joj je zvanično ponuđeno to mesto.
Prema planu rada Skupštine Srbije krajem sledeće sedmice treba da bude konstituisan Parlament, a do tada će se pisati zakoni o vladi i ministarstvima da bi načelna rasprava o tim dokumentima i po amandmanima mogla da počne 23. jula, navode Novosti.
Dokumenta za nastavak te sednice i formiranje vlade izrađuje radna grupa koju čine Jorgovanka Tabaković iz Srpske napredne stranke, Žarko Obradović iz SPS-a, Verica Kalanović iz Ujedinjenih regiona Srbije, Petar Petrović iz Jedinstvene Srbije i Mira Petrović iz Partije ujedinjenih penzionera Srbije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
























