Izvor: B92, Beta, 31.Maj.2010, 18:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Davinić optužen za zloupotrebu
Beograd -- Više tužilaštvo u Beogradu optužilo je bivšeg ministra odbrane Prvoslava Davinića zbog krivičnog dela zloupotrebe službenog položaja.
Davinić je optužen u vezi sa potpisivanjem ugovora o zakupu satelita sa izraelskom kompanijom "Imidžset".
"Optuženom se stavlja na teret da je iskorišćavanjem svog službenog ovlašćenja, na taj način što je zaključio ugovor o pravu korišćenja satelita ukupne vrednosti od oko 45 miliona evra, naneo štetu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Republici Srbiji u tom iznosu", kaže portparol republičkog tužilaštva Tomo Zorić.
Dodao je da je Davinić protivno uredbi Ministarstva odbrane i bez saglasnost Uprave za budžet i finansije Ministarstva odbrane, bez saglasnosti pravne uprave Ministarstva odbrane i bez saglasnosti Direkcije za imovinske pravne poslove, 2005. godine u Parizu zaključio ugovor sa izraelskom firmom "Imidžset".














