Izvor: Večernje novosti, 23.Jan.2013, 22:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS smenjuje neposlušne: Leteće i Jeremić
BIVŠI ministri demokrata, Vuk Jeremić i Dušan Petrović, mogli bi već od četvrtka da ostanu bez partijskih knjižica. Kako saznaju ”Novosti”, za četvrtak je u Krunskoj zakazano zasedanje Izvršnog odbora stranke, koji bi trebalo formalno da zaokruži disciplinski postupak koji je protiv nekadašnjih funkcionera vlade inicirao predsednik Dragan Đilas.Prema našim informacijama, Petrović definitivno neće poslušati partijskog šefa i vratiti poslanički mandat, dok se Jeremić, koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << imao rok do srede da odgovori na zahtev za vraćanjem mandata, nije zvanično izjasnio, što je u vrhu stranke protumačeno kao ”otkazivanje poslušnosti”.Predsednik Izvršnog odbora Dušan Elezović poručuje da procedura isključenja može da bude sprovedena na više načina, od lokalnog do okružnog nivoa, pa i Predsedništva stranke.- Mandat pripada meni, a ne stranci, i neću ga vratiti - kaže Petrović za ”Novosti”.U vrhu DS tvrde da Petrović već radi na formiranju poslaničkog kluba ukoliko bude isključen iz stranke, a u ovom trenutku još tri poslanika DS spremni su da mu se priključe. To su Boško Ristić, Nebojša Zelenović i Miodrag Đidić. Međutim, Petrović za ”Novosti” kaže da nije ”u takvim pregovorima i planovima”.Jeremić ostaje pri stavu da je ”izabran od građana i da oni su jedini kojima bi mogao da vrati mandat”.
Nastavak na Večernje novosti...


















