Izvor: Blic, 03.Dec.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS preti raskidom koalicija

DS preti raskidom koalicija

Funkcioner Demokratske stranke Mihailo Brkić najavio je mogućnost da DS raskine koaliciju sa Demokratskom strankom Srbije u svim gradovima i opštinama, ukoliko odbornicima DSS koji su u Skupštini Novog Sada ušli u koaliciju sa radikalima i SPS ne budu oduzeti mandati.

- Ukoliko se to ne desi, smatraćemo da je prekršen koalicioni sporazum koji su potpisali lideri naših stranaka, Vojislav Koštunica i Boris Tadić. Zatražićemo od svih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << opštinskih i gradskih organizacija DS da raskinu koaliciju sa DSS u skupštinama gradova i opština - rekao je Brkić. On je naveo da Zakon o lokalnim izborima predviđa mogućnost da odborniku prestane mandat u slučaju njegovog isključenja iz stranke.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.