Cvetković sa predsednikom parlamenta Slovenije

Izvor: S media, 29.Okt.2009, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković sa predsednikom parlamenta Slovenije

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković i predsednik parlamenta Slovenije Pavelo Gantar danas su na sastanku u Beogradu konstatovali da su bilateralni odnosi dveju država veoma dobri, i da postoji prostor za njihovo dalje unapredjenje, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Premijer Cvetković je istakao da je za Srbiju značajna podrška Slovenije u procesu evropskih integracija naše zemlje, posebno na planu liberalizacije viznog režima.

Premijer je izrazio očekivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da će se ostvariti i neposredna saradnja dve Vlade u cilju prenošenja iskustava i jačanja administrativnih kapaciteta.

Kada je reč o ekonomskoj saradnji, Slovenija se nalazi medju prvih pet investitora u Srbiji, ali je konstatovano da ima prostora za dodatnim slovenačkim ulaganjima i to pre svega u finansijski sektor, saobraćajnu infrastrukturu i energetiku, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.