Izvor: B92, 27.Mar.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Batić: pokušaj državnog udara
Beograd -- Republički ministar pravde Vladan Batić je u četvrtak uveče na Radioteleviziji Srbije rekao da je atentat na premijera Srbije Zorana Djindjića bio pokušaj državnog udara. "Neposredni izvršioci su mislili da će posle atentata doći do haosa u zemlji, raspada sistema, da će uslediti vanredni izbori, a zatim na vlast doći njihovi miljenici, kao i da će oni biti amnestirani i ponovo veliki patrioti i borci za Srbiju", rekao je on. Batić je rekao da je u Srbiji pred ubistvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << premijera stvoren "ambijent linča". "Pojedine političke stranke bile su inspiratori ubistva, mesecima su satanizovale i kriminalizovale vladu i premijera, govoreći da su izdajnici zato što postoji saradnja sa Haškim tribunalom, da je vlada kriminalna, najgora, podstičući crvene beretke i kriminalce na hajku protiv vlade", kazao je on. "Oni su ideološki inspiratori ubistva i oni se vrlo dobro prepoznaju. To nisu, na žalost, samo ostaci bivšeg režima. Jedna grupa su inspiratori, a druga je otišla korak dalje. Ona je imala neprestane kontakte u strukturama bivšeg režima, državnoj bezbednosti, policiji, vojsci. Značajnu ulogu su imali i haški optuženici, sa obe strane Drine, lažne patriote, u stvari najobičnije kukavice. Oni su imali svoje medije, jer je ovde svaki vidjeniji kriminalac imao svoje medije", napomenuo je ministar pravde.


