Veselinu Markoviću nagrada Matijević

Izvor: Blic, 22.Feb.2011, 15:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veselinu Markoviću nagrada "Matijević"

Književna nagrada "Matijević" za prošlu godinu dodeljena je Veselinu Markoviću za roman "Mi različiti", u izdanju "Stubova kulture" iz Beograda, saopšteno je danas u Fondaciji "Dr Špiro Matijević".

Odluku je doneo tročlani žiri sa Ivanom Negrišorcem na čelu, a nagrada od 10.000 evra u dinarskoj protivvrednosti biće uručena laureatu u Novom Sadu 24. februara, na dan rodjenja pisca, kritičara i prevodioca Špira Matijevića.

Veselin Marković je ove godine >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bio u užem izboru i za "Ninovu nagradu".

Fondaciju je 2007. godine osnovao Petar Matijević, poznati privrednik u oblasti mesne industrije, u znak sećanja na svog rodjenog brata, koji je na tragičan način izgubio život u ratnim okolnostima 1993. u Tuzli u 50. godini.

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.