Izvor: Radio 021, 27.Jul.2016, 21:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Toronto: Đoković izborio plasman u treće kolo
Novak Đoković plasirao se u treće kolo masters turnira u Torontu, pošto je danas pobedio Žila Milera iz Luksemburga u dva seta, 7:5, 7:6(3).
Đoković će u trećem kolu igrati protiv Čeha Radeka Štepaneka.
Đoković je kao prvi nosilac bio slobodan u prvom kolu, ali nije danas imao lak posao protiv 37. igrača na ATP listi.
Obojica igrača bila su vrlo sigurna na svom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << servisu, tako da nije bilo ni prilike za brejk sve do 11. gema, kada je Đoković iskoristio svoju šansu, oduzeo rivalu servis i poveo sa 6:5. On je posle odbranio svoj servis i osvojio prvi set 7:5.
Obojica igrača imala su prvom setu više od 70 odsto uspešnosti na prvom servisu, a Miler napravio četiri asa, naspram jednog Djokovića.
U drugom setu se takodje vodila velika borba. Djoković je u trećem gemu napravio brejk, ali je Miler odmah uzvratio i izjednačio na 2:2. Srpski reprezentativac je potom u devetom gemu napravio novi brejk, ali je njegov rival ponovo uzvratio i izjednačio na 5:5.
Obojica su posle osvojila gem na svom servisu, tako da je drugi set otišao u taj-brejk. Miler je tu prvi napravio mini-brejk i poveo 2:0, ali je Djoković posle toga napravio tri mini-brejka i dobio taj deo igre sa 7:3.
Autor: Beta






