Izvor: S media, 14.Feb.2011, 13:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šmit dolazi u posetu Srbiji
Predsednik Madjarske Pal Šmit boraviće u sredu i četvrtak, 16. i 17. februara, u poseti Srbiji, gde će razgovarati s najvišim srpskim zvaničnicima.
Kako je saopštila Pres služba predsednika, Šmit će se sastati s predsednikom Srbije Borisom Tadićem u sredu.
U četvrtak Šmit će posetiti Novi Sad, gde će, kako je najavio pokrajinski sekretarijat za informacije, razgovarati sa predsednikom vojvodjanske vlade Bojanom Pajtićem i predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Skupštine Šandorom Egerešijem.
Šmit je izabran za predsednika Madjarske krajem juna prošle godine, nasledivši na tom mestu Lasla Šoljoma.
Šmitu će ovo biti prva poseta Srbiji na ovoj funkciji.
(Tanjug)










