Kuvar za kuvarice Radosnog detinjstva

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Nov.2010, 21:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kuvar za kuvarice Radosnog detinjstva

NOVI SAD -

Kuvari u Novom Sadu koji pripremaju obroke za decu u osnovnim školama i Predškolskoj ustanovi "Radosno detinjstvo" dobiće, do kraja naredne nedelje, stručne priručnike, koji će im pomoći da hranu spremaju na zdraviji i raznovsniji način.

Predstavnici Instituta za javno zdravlje Vojvodine i Gradske uprave za zdravstvo prve primerke "Kuvara za kuvarice" poklonili su kuvarima "Radosnog detinjstva", u obdaništu "Novosađanče".

"Kuvar za kuvarice" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << obuhvata niz recepata i saveta za pripremu obroka za decu predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta, koji su pri tom usklađeni sa energetskim potrebama dece.

Dugoročnije gledano, dodatna edukacija zaposlenih u kuhinji, treba da doprinese tome da deca već od malih nogu stiču naviku o zdravoj ishrani.

Prema podacima Ministarstva zdravlja više od polovine odraslog stanovništva ima prekomernu telesnu težinu, te je prevencija izuzetno važna.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.