Izvor: B92, 14.Nov.1999, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Filipov: Necemo placati porez feudalnim gospodarima
Predsednik gradske vlade Novog Sada Predrag Filipov izjavio je da opstine i gradovi u Srbiji u kojima su na vlasti demokratske snage nece placati poreske obaveze prema drzavi u znak protesta zbog novog Zakona o lokalnoj samoupravi. "Rezim je iscrpeo sve nacionalne i drzavne izvore, rezerve, a ovaj zakon je donet kako bi se mogla opljackati i najmanja varosica. Ne funkcionisu banke, privreda, trziste, rade jos samo komunalne sluzbe i usluge, a rezim bi sada da i na njih stavi ruku", ocenio je Filipov u intervjuu nedeljnom broju lista "Madjar So", prenosi Beta.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




