
Izvor: JužneVesti.com, 26.Jan.2020, 20:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japanski bend preradio "Nišku Banju"
Romski bend iz Japana Pyramidos, koji neretko svira melodije sa Balkana, preradio je i pesmu Niška Banja. U svom stilu su izveli jednu od najpoznatijih pesama sa juga i skoro celu je otpevali na srpskom jeziku. Za Južne vesti kažu da im se posebno dopala izvedba Olivere Katarine.
U ovom bendu kažu da su pesmu Niška Banja čuli prošle godine, da im se svidela, te da su želeli da je obrade zbog prave balkanske atmosfere.
Pesmu smo čuli >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << prošle godine i odlučili da je obradimo jer ima pravu balkansku atmosferu. Od svih verzija pesme, posebno nam se sviđa izvedba Olivere Katarine (iz filma Sakupljači perja) - kažu za Južne vesti iz benda.
Kako su napisali u biografiji na Tviteru, bend su iz Tokija koji svira balkansku muziku u jedinstvenom aranžmanu i dodaju da su do sada imali tri uspešne turneje u ovim krajevima.
Na spisku numera kojima su se Japanci poigrali, pored pesme Niška Banja našla se i numera Makedonsko devojče.
Podsetimo, i ranije je ova ritmična melodija, koju je napisao jedan od najsvestranijih ljudi bogate niške čaršije Dušan Cvetković čika Duca, bila izazovna izvođačima i horovima širom sveta, a našla se i u holivudskom filmu.
Japanski romski bend obradio pesmu "NIŠKA BANJA" i morate da je ČUJETE (VIDEO)
Izvor: Blic, 27.Jan.2020, 17:30
Romski bend iz Japana Pyramidos, koji neretko svira melodije sa Balkana, preradio je i pesmu "Niška Banja". U svom stilu su izveli jednu od najpoznatijih pesama sa juga i skoro celu je otpevali na srpskom jeziku. Za Južne vesti kažu da im se posebno dopala izvedba Olivere Katarine.