Izvor: B92, 06.Dec.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bitka za novo Gradsko veće u Nišu

Niš -- Odbornici Skupštine grada Niša vode bitku za izglasavanje novog Gradskog veća.

Na sednici Skupštine grada, u nedelju, odbornici su prvo odbili predlog gradonačelnika Smiljka Kostića za sastav Gradskog veća. Kostićev predlog su podržali odbornici Srpske radikalne stranke, Socijalističke partije Srbije, Nove Srbije i Pokreta snaga Srbije, a koji su napustili sednicu tokom ponovljenog glasanja, a protiv je glasala skupštinska većina koju čine odbornici Demokratske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stranke, Demokratske stranke Srbije i G17 plus.

Odbornici stranaka koje čine skupštinsku većinu zatim su dali svoj predlog za petočalno Veće. Prema tom predlogu, Veće bi činili predstavnici DS-a i G17 plus, a DSS će predloge za sastav Veća izneti posle promene Statuta grada, kojom bi Veće trebalo da bude prošireno na devet članova.

Na sednici nije izabran zamenik gradonačelnika jer je napustio sednicu, kao i Kostić. Na tu funkciju Kostić je predložio Dejana Rajčića, predsednika Gradskog odbora NS-a i republičkog poslanika te stranke.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.