Izvor: B92, 05.Avg.2011, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veče posvećeno Danku Popoviću
U okviru Smotre "Mermer i zvuci" u Aranđelovcu u nedelju 7. avgusta biće održano književno veče posvećeno Danku Popoviću, čime će biti obeležena dvogodišnjica njegove smrti
U "Razgovorima pod lipom", o Popovićevom stvaralaštvu govoriće prof. dr Miroslav Egerić i književnici Slobodan Pavićević, Saša Milenić, Miša Ðurković i Milenko Marković, dok će odlomke iz njegovih dela kazivati glumac Petar Božović.
Iste večeri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će Fond "Prvi srpski ustanak" ustanoviti nagradu za prozno delo "Danko Popović", koja će, kako u obrazloženju piše, "doprineti razvoju srpske proze i negovati ono što je najbolje u srpskoj slobodoljubivoj tradiciji, onako kako je predano činio i sam Danko Popović".
Danko Popović je rođen 1928. a preminuo 2009. godine u Aranđelovcu. Njegov najpoznatiji roman „Knjiga o Milutinu", koji je i preveden na francuski jezik, objavljen je 1985. godine.







