Svečanost u čast Ćopića

Izvor: Beta, 29.Apr.2015, 13:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svečanost u čast Ćopića

BEOGRAD, 29. aprila 2015. (Beta) - Srpska akademija nauka i umetnosti (SANU) održaće u maju svečanu akademiju povodom rodjenja književnika Branka Ćopića, retrospektivnu izložbu autorke Milice Stevanović u junu, dok će u avgustu biti organizovana izložba "Bokotorska slikarska škola|, najavio je danas predsednik SANU Vladimir Kostić.

"SANU će obeležiti stogodišnjicu rodjenja književnika Branka Ćopića, člana SANU od 1965. do 1984. godine, svečanom akademijom 22. maja na >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << kojoj će govoriti akademici Svetozar Koljević i Matija Bećković, a umetnik Voja Brajević čitaće odlomke iz proznog opusa i poezije Ćopića, kao i iz knjige koju su posle njegove smrti objavili njegovi prijatelji", kazao je Kostić novinarima u Beogradu.

Tokom svečanosti biće emitovani i inserti iz tv emisija u kojima je Ćopić govorio o svom stvaralaštvu.

Istog meseca, biće organizovana i manfiestacija i izložba "Brojevi" povodom meseca matematike koja će trajati od 12. do 30. maja.

Izložba se sastoji od ilustrovanih foreksa, brojnih 3D eksponata, a biće održana i brojna predavanja i prezentacije.

U junu u okviru predstavljanja članova Odeljenja likovne i muzičke umetnosit SANU, retrospektivnom izložbom i katalogom svoj opus će prikazati dopisna članica SANU od 2009. godine Milica Stevanović.

Kako je istakao predsednik Kostić, u junu će biti održan i Šesti Salon pejzažne arhitekture i predavanje o stanju i perspektivi nauke u Srbiji.

Upravnik Biblioteke SANU Miro Vuksanović rekao je da će u maju i junu biti organizovane i tribine Biblioteke gde će "svi znalci imati priliku da raspravljaju o različitim temama".

U maju će biće reči o knjizi akademika Marka Andjelkovića "Genetički modifikovani organizmi: Činjenice i izazovi", a biće proslavljen i Dan Biblioteke posvećen naučniku, državniku i predsedniku Srpske kraljevske akademije Stojanu Novakoviću.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.