Izvor: SEEcult.org, 27.Maj.2015, 03:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opstajanje u besmislu
Jubilarno, 60. Sterijino pozorje u Novom Sadu svečano je otvoreno 26. maja u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu besedom dramskog umetnika Predraga Ejdusa, koji je istakao vitalnost pozorišne umetnosti uprkos novim medijima, kao i snagu energije koja se stvara između umetnika i gledalaca, a osvrnuo se i na krizu u zemlji i teško stanje u kulturi, ocenjujući da su pozorišta “postala socijalne ustanove, a umetnici doslovno ekonomski ugrožena kategorija stanovništva”.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEcult.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEcult.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





