Pesme Eltona Džona najprodavanije u Britaniji

Izvor: Politika, 05.Nov.2012, 19:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pesme Eltona Džona najprodavanije u Britaniji

Na prvom mestu „Candle in the wind”, adaptirana za sahranu princeze Dajane 1997, dok je „She loves you”, grupe „Bitls”, na osmom mestu

Pop zvezda Elton Džon na vrhu je liste najprodavanijih pesama u Velikoj Britaniji sa dva singla, od kojih je svaki prodat u 4,9 miliona primeraka, objavljeno je na veb-sajtu britanske hit liste, koja slavi 60. rođendan.

Od formiranja engleske hit liste 1952. godine, na kojoj se rangiraju singlovi po broju prodatih >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << primeraka, na listi se pojavilo 32.000 pesama, ali samo 123 prešle su granicu od milion prodatih primeraka i ušle na spisak takozvanih milionskih singlova, navodi firma koja je osnovala top listu – „Ofišal čarts” kompanija.

Prvo mesto na listi dele „Something about the way you look tonight” (1977) i verzija „Candle in the wind”, adaptirana za sahranu princeze Dajane 1997. godine, obe je napisao i interpretirao Elton Džon.

Na trećem mestu je grupa „Kvin” sa „Bohemian rhapsody”, prodatoj u 2,36 miliona primeraka. Na petom mestu su Džon Travolata i Olivija Njuton Džon sa pesmom „You’re the one that i want”, iz filma „Brilijantin”, sa dva miliona primeraka.

Prva pesma „Bitlsa” „She loves you” nalazi se na osmom mestu, sa 1,9 miliona primeraka. Ona se nalazi iza „Rivers of Babylon”, „Boni Ema”, na šestom mestu sa dva miliona singlova, i hita „Relax” grupe „Frankie goes to Hollywood” na sedmom mestu, takođe sa dva miliona primeraka.

Čuvena britanska grupa iz Liverpula, međutim, ima sedam pesama u ekskluzivnom klubu singlova prodatih u više od milion primeraka.

Hit Džona Lenonov „Imagine” je na 19. mestu sa 1,6 miliona primeraka, dok je „Another brick in the wall” grupe „Pink flojd” na 91. mestu sa 1,08 miliona prodatih ploča.

objavljeno: 05.11.2012.

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.