Izvor: RTS, 01.Feb.2018, 13:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sprečen iznos neprijavljenih deviza
Carinici su u saradnji sa policijom na graničnom prelazu Gradina, sprečili da se iz zemlje iznese preko 50.000 neprijavljenih evra.
Prekršaj je otkriven kada je za redovnu carinsku kontrolu stigao "folksvagen" nemačkih registarskih oznaka sa dvojicom nemačkih državljana turskog porekla, saopštila je Uprava carina.
Nakon što su putnici rekli da, osim ličnog prtljaga, imaju po 5.000 i 8.000 evra, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << carinici su pregledali vozilo i lične stvari putnika.
Tom prilikom je u unutrašnjem džepu jakne 38-godišnjeg vozača pronađeno 47.000 evra, dok je u suvozačevom džepu pantalona otkriveno 27.000 neprijavljenih evra.
Kako ni jedan od putnika nije posedovao Potvrdu o unosu stranog efektivnog novca u Republiku Srbiju, vraćen im je dozvoljeni iznos od po 10.000 evra, dok je ostatak od 54.000 evra zadržan do okončanja prekršajnog postupka.
Sprečen šverc cigarta preko Preševa
Izvor: RTS, 01.Feb.2018
. Na graničnom prelazu Preševo na ulazu u Srbiju carinici su sprečili 53-godišnjeg vozača da prokrijumčari 30 boksova cigareta "Bos" u kamionu slovenačkih registracija, saopštila je Uprava carina.









