Izvor: Večernje novosti, 21.Mar.2017, 11:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nije sepsu donela od kuće
Rodbina preminule Vere Šekarić ogorčena na lekare. Sestra Ljiljana: Nije na vreme upućena na operaciju ZNAM da ne mogu da vratim svoju sestru, ali ne mogu da se pomirim s tim kako je otišla pod zemlju zato što nije na vreme upućena na operaciju koja bi joj sigurno spasla život. Ovako, za "Novosti", govori Ljiljana Janković iz Vrbasa, čija je rođena sestra Vera Šekarić (59) 12. marta preminula u vrbaskoj Opštoj bolnici, a prema preporuci specijaliste u toj ustanovi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << trebalo je da bude operisana u privatnoj hirurškoj klinici "Global" u Novom Sadu. - Vera je 26. februara došla na nogama u vrbasku bolnicu zbog problema sa žučnim kanalima, a posle dve nedelje umrla je u mukama od sepse, koju nije donela od kuće - priča Ljiljana. - Iako su nalazi pokazivali da njeno stanje zahteva hitnu intervenciju, čekalo se pet dana da u privatnoj ambulanti bude urađena magnetna rezonanca, a još toliko vremena je prošlo dok nije prebačena u kliniku "Global". Tamo su, prema njenoj dijagnozi, rekli da će biti podvrgnuta rutinskoj operaciji, koja traje pola sata, a treći dan posle toga biće puštena kući. Međutim, navodi Ljiljana, medicinska sestra iz "Globala" je u vreme kad je trebalo da bude urađena operacija zvala rodbinu da hitno dođu, "jer kod pacijentkinje nije ono što su doktori očekivali". - Doktor iz "Globala" je rekao da za 35 godina, koliko radi, nije video teži oblik sepse sa toliko mnogo gnoja. U vrbaskoj Opštoj bolnici su morali da znaju da Vera ima sepsu, ali su je poslali u Novi Sad verovatno zato da ne bi umrla u Vrbasu. Uz naše odobrenje, u "Globalu" su pomoću sonde pokušali da joj izvuku gnoj. Tražili smo da posle toga bude prebačena u Klinički centar Vojvodini ili na VMA, samo da je ne vraćaju u Vrbas. Ipak su je transportovali u Opštu bolnicu, gde su je priključili na sve moguće aparate. Bila je natečena, a načelnik Odeljenja hirurgije nas je uprkos tome uveravao da je njeno stanje stabilno - navodi Ljiljana. Dve sestre, muž i dve ćerke pokojne Vere ogorčeni su tretmanom koji je ona imala u vrbaskoj bolnici. - Morali smo sami da je spuštamo niz bolničke stepenice i smestimo u sopstveni automobil kojim smo je vozili u "Global", jer nam je rečeno da se bolnička kola ne daju za transport u privatnu ustanovu. Pitali smo načelnika Hirurgije kako je i zašto Vera dobila sepsu, ali nismo dobili odgovor - ističe Ljiljana. UNUTRAŠNjI NADZOR RODBINA je od direktora Opšte bolnice u Vrbasu zatražila da ispita slučaj lečenja Vere Šekarić u ovoj ustanovi. Iz Odeljenja za odnose s javnošću OB dobili smo obaveštenje da je, u skladu s protokolom bolnice, naloženo da se sprovede unutrašnji nadzor. Saopšteno je da će posle sprovedenog postupka biti predočene sve informacije.
Nastavak na Večernje novosti...



