Miloš Simović  odlazi iz Zabele

Izvor: Blic, 18.Apr.2011, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miloš Simović odlazi iz Zabele

BEOGRAD - Miloš Simović, treći čovek klana pokojnog Dušana Spasojevića Šiptara, danas će biti izveden pred sudije Specijalnog suda u Beogradu radi donošenja odluke o pritvoru, posle dozvole suda da mu se ponove suđenja za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i za druge zločine zemunskog klana.

Troje sudija Krivično vanpretresnog veća Specijalnog suda odlučiće o određivanju pritvora Simoviću, na sednici koja će biti zatvorena za javnost.

Simović >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će posle takve odluke biti premešten iz požarevačke Zabele, gde je služio kaznu, u pritvor Okružnog zatvora u Beogradu odakle će biti dovođen na dva suđenja čije je ponavljanje tražio.

Na pretresu o određivanju pritvora Simović može biti pozvan da sudijama objasni gde i kako se skrivao više od sedam godina, koliko je proveo u bekstvu posle ubistva premijera Đinđića 12. marta 2003. do hapšenja 10. juna 2010. godine.

Simović je bio pravosnažno osuđen na 30 godina zatvora zbog ubistva premijera Đinđić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.