MUP HRVATSKE: ZATRAŽIĆEMO SASLUŠANJE PARAVINJE

Izvor: Kurir, 07.Avg.2011, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MUP HRVATSKE: ZATRAŽIĆEMO SASLUŠANJE PARAVINJE

ZAGREB- Predstavnici hrvatskog Ministarstva unutrašnjih poslova izjavili su da će od istražnog sudije biti zatraženo da bude saslušan Dragan Paravinja kojeg hrvatski mediji dovode u vezu sa ubistvom novinarke Radislave Dade Vujasinović.

Helena Biočić iz odeljenja MUP-a Hrvatske za odnose s javnošću rekla je da su sa srpskom stranom razmenjene informacije vezane za ubistvo novinarke i da će saslušanje Paravinje biti zatraženo na osnovu tih informacija, prenela je hrvatska agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Hina.

Republički javni tužilac Srbije Zagorka Dolovac izjavila je juče da će Više javno tužilaštvo u Beogradu u najkraćem roku poslati zahtev istražnim organima u Hrvatskoj da se Paravinja sasluša u vezi sa ubistvom novinarke Vujasinović.

"Informacija da je Paravinja povezan sa ubistvom novinarke Vujasinović za nas je potpuno nova i zatražićemo od hrvatskih kolega da ispitaju Paravinju i provere medijske navode", rekla je Dolovacu pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

Taj slučaj je jedan od prioriteta tužilaštva u Srbiji i svaki trag, koji bi mogao da dovede do rasvetljavanja Tužilaštvo odmah provereva, navela je Dolovac.

Htvatski "Jutarnji list" objavio je u subotu, pozivajući se na izjave srpskih i hrvatskih istražilaca, da je vozač kamiona Paravinja, koji je osumnjičen za ubistvo 17-godišnje Drnišanke Antonije Bilić, umešan u organizovanje ubistva srpske novinarke 1994.godine, koje do danas nije rešeno.

List piše da je Dada Vujasinović oštro pisala protiv Željka Ražnatovića Arkana, koji joj je i lično pretio, kao i da bi Paravinjina povezanost s ovim slučajem mogla baciti novo svetlo na slučaj nestale Antonije.

Paravinja je i u Srbiji pravosnažno osuđen na 4,5 godina zatvora zbog silovanja, a povezuje se s još dva silovanja. On je sada u pritvoru šibenskog suda.

"Biće to prilika da se Paravinja ponovno ispita o nekim drugim slučajevima, a novo ispitivanje za slučaj nestanka Antonije Bilić je u rukama nadležnog istražnog sudije", rekla je Biočić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.