Izvor: Blic, 25.Jun.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Joca Amsterdam prvi put pred sudom u Srbiji
BEOGRAD - Suđenje Sretenu Jociću, zvanom Joca Amsterdam, optuženom za podstrekivanje na ubistva više ljudi, odloženo je juče za 2. decembar pošto se u sudu nisu pojavili oštećeni.
Jocić je optužen da je policajcima Miodragu Prodanoviću i Bojanu Milosavljeviću u julu 1995. obećao 50.000 maraka za ubistvo Gorana Marjanovića, zvanog Goksi Bombaš, i još jednog čoveka sa nadimkom Duca. Milosavljević i Prodanović ranije su pravosnažno osuđeni na po 15 godina zatvora >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zbog ubistva Marjanovića, ali i Marije Đorđević, devojke koju je u pucnjavi slučajno pogodio hitac. Sreten Jocić u beogradsku Palatu pravde došao je u 9.45 sati, što je njegovo prvo javno pojavljivanje. Ispred sudnice je nasmejan ćaskao sa svojim advokatima.
- Jocić je od početka tvrdio da je apsolutno nevin - rekao je advokat Tomanović na početku suđenja.
Pošto je konstatovano da se nije pojavio niko od porodica nastradalih, sudija Mirjana Popović je naložila da Ministarstvo pravde proveri da li je svedok Zoran Đorđević evidentiran u Bonu, u Nemačkoj, kako bi mogao da mu bude uručen poziv.
Posle suđenja, Jocića je ispred sudnice sačekao nekadašnji direktor „Politike" Hadži Dragan Antić, zvani Struja. Zajedno su napustili Palatu pravde. Jocić je uhapšen u Bugarskoj 2002, koja ga je izručila Holandiji, a u Srbiju je prebačen 2006. godine.






