Selaković studentima: Ne bežite od demokratske procedure

Izvor: Blic, 29.Okt.2014, 20:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Selaković studentima: Ne bežite od demokratske procedure

Savet Univerziteta u Beogradu preporučio je i zamolio studente da ponovo održe konstitutivnu sednicu Studentskog parlamenta, jer prethodna, održana 1. oktobra, kako je rečeno, nije sprovedena u skladu sa procedurom, a ministar pravde Nikola Selaković savetovao je akademce da ne beže od demokratskih procedura.

"Sedite za sto, ako je neko dobio izbore za rukovodsto parlamenta u krnjem sastavu uz određenu netransparenrtnu i nejasnu proceduru, šta je problem da se ponovo kandiduje", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poručio je ministar Selaković na sednici Saveta UB, čiji je član.

Studenti su održali konstitutivnu sednicu ali jednom broju članova nije verifikovan mandat jer se nisu ni pojavili, a ministar Selaković rekao je na sednici da nema interes da drži stranu "ni jednima ni drugima" ali da ne treba da studenti beže od propisane procedure.

"Nikome ne pada na pamet da ukida studentu volju izraženu na izborima niti da anulira izabrane delegate", rekao je Selaković i istakao da je, međutim, Savet UB zainteresovan za ovaj probelm jer se radi o izborima za Studentski parlament, organ UB.

Međutim, kako je rekao Selaković, mandate treba verifikovati, za šta postoji procedura.

U suprtonom, dodao je ministar, sa ovih sastanaka uvek će neko izaći nezadovoljan.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.