Izvor: B92, 20.Apr.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Župa": Blizu dogovora?

Kruševac -- Oko 580 radnika Hemijske industrije "Župa" iz Kruševca u sredu je ušlo u fabrički krug, posle mesec i po dana štrajka.

Prema rečima predsednika Štrajkačkog odbora Zorana Ilića, ulazak je zabranjen petorici članova Štrajkačkog odbora, koji su ostali ispred kapija, ne želeći da ometaju ulazak ostalih radnika. Ilić je rekao da je tih pet članova Štrajkačkog odbora izvršnim rešenjem Republičke inspekcije rada vraćeno na posao i dodao da očekuju dolazak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << inspektora koji će im pomoći da dođu na svoja radna mesta.

Prema najavama, većinski vlasnik "Župe" Violeta Josifov bi tokom dana trebalo da se dogovori s radnicima o isplati zaostalih zarada i minimumu procesa rada po Zakonu o štrajku. Radnici traže isplatu sedam zaostalih zarada i ispunjenje obaveza iz kupoprodajnog ugovora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.