Vićentić: Šansa za proizvodnju

Izvor: B92, Tanjug, 12.Feb.2010, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vićentić: Šansa za proizvodnju

Beograd -- Kompanija "Ikarbus" pozdravlja vladinu uredbu kojom će biti omogućena subvencionisana kupovina domaćih autobusa uz popust od 20 do 30 posto.

To je velika šansa za oživljavanje proizvodnje autobusa, izjavio je v. d. direktora te kompanije Aleksandar Vićentić. "Verujemo da će inicijativa Ministarstva ekonomije dodatno stimulisati kupce naših autobusa, što će rezultirati povećanjem proizvodnje i očuvanjem radnih mesta, što je u ovom trenutku najvažnije", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Vićentić.

"Ikarbus" je već sada spreman da svim potencijalnim kupcima isporuči autobuse sa "euro 4" dizel motorom, a od kraja godine i autobuse na komprimovani prirodni gas, namenjene prevozu putnika u gradskom saobraćaju i u ekološki osetljivim područjima, i da se na taj način kvalifikuje za ostvarenje popusta predviđenih tom uredbom, ukazao je on.

"Nadamo se da će ovu mogućnost prepoznati ne samo grad Beograd, već i ostale lokalne samouprave, i iskoristiti šansu za obnavljanje svojih voznih parkova u javnom gradskom prevozu", rekao je Vićentić ističući da su u toku pregovori sa Gradom Beogradom o naručivanju velikog broja autobusa.

Vlada Srbije je juče usvojila Uredbu o podsticanju proizvodnje, prodaje i subvencionisane kupovine domaćih autobusa uz popust do 30 odsto i za taj program iz budžeta Ministarstva ekonomije izdvojeno je milijardu dinara.

Popust za autobus sa dizel motorom "euro 4" iznosi 20 odsto, a za autobus sa motorom "euro 4" na prirodni komprimovani gas, kao i za autobus na hibridni pogon popust iznosi 30 odsto.

Pravo na popust prilikom kupovine novih autobusa imaće preduzetnici i pravna lica, koja imaju registrovanu delatnost, odnosno sedište u Srbiji, a pri prvoj registraciji autobusa, u saobraćajnu dozvolu unosi se klauzula o zabrani otuđenja autobusa u roku od tri godine od dana registracije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Šansa za oživljavanje proizvodnje autobusa

Izvor: S media, 12.Feb.2010

Kompanija "Ikarbus" pozdravlja vladinu uredbu kojom će biti omogućena subvencionisana kupovina domaćih autobusa uz popust od 20 do 30 posto, jer je to velika šansa za oživljavanje proizvodnje autobusa, izjavio je v. d. direktora te kompanije Aleksandar Vićentić. .."Verujemo da će inicijativa...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.