Izvor: B92, 12.Nov.2010, 10:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Todorić: Agrokor sve plaća na vreme
Zagreb -- Vlasnik Agrokora Ivica Todorić kaže da ulaganja ne sprovodi na račun dobavljača i tvrdi da ih plaća u dan, kao i da nije glavni pokretač nelikvidnosti.
Todorić je odbacio tvrdnje da je njegov koncern glavni pokretač nelikvidnosti u državi.
On se pohvalio da Agrokor poštuje svetske standarde plaćanja dobavljača i da sa plaćanjem ne kasni ni dan. "Agrokor ne samo da plaća, on plaća u dan! Poštujemo standarde Evrope i sveta i u odnosu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Tesko, Metro, plaćamo i za 30 odsto bolje od drugih", rekao je Todorić.
Todorić kaže i da Hrvatskoj pomoć MMF-a nije potrebna. „Ne treba nam MMF. Trebaće nam ako sami ne budemo preduzimali aktivnosti", rekao je Todorić i otkrio nove planove Agrokora.
Ta kompanija će za godinu dana otvoriti modernu luku na Dunavu. „Reka Dunav su milijarde. Mi govorimo da smo podunavska zemlja, a jedino iz Dunava ulovimo tri, četiri ribe", kaže Todorić.










