Radulović: Uzelac odličan službenik

Izvor: B92, 21.Nov.2013, 16:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radulović: Uzelac odličan službenik

Beograd -- Ministar privrede Saša Radulović izjavio je da je Vida Uzelac na njegov predlog postavljena za vršiteljku dužnosti dirketorke Agencije za privatizaciju.

Prema Radulovićevim rečima, Vida Uzelac je prvoklasan državni službenik koji se godinama bori protiv korupcije i da ju je on lično predložio za tu poziciju.

Odgovarajući na pitanje o napisima pojedinih medija o povezanosti Vide Uzelac sa pojedinim tajkunima i političarima, Radulović je rekao da to nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tačno i da je on lično poznaje.

"Ovo je zamena teza i pokušaji udarca na instituciju koja treba da bude oformljena. Iza nje stoji Ministarstvo (privrede), sa Vidom Uzelac i tužilaštvom radim već godinama na najtežim predmetima korupcije", kazao je Radulović novinarima u pauzi javne rasprave o nacrtu novih zakona o privatizaciji i stečaju.

Prema njegovim rečima, isto kao što, kad je Ministarstvo privrede "dirnulo u osinje gnezdo" sprovodeći reforme, Uzelac to radi već godinama, pa se oni koji su direktno pogođeni njenim dobrim radom "bune i prave gužvu oko toga".

"Svakakve stvari se podmeću, vežu je sa raznim ljudima... Ona je moj predlog za Agenciju za privatizaciju, mislim da u državi nemamo mnogo službenika tog kvaliteta koji mogu da obavljaju ovako težak posao koji je njoj poveren", ponovio je Radulović.

Vlada Srbije je 14. novembra imenovala Vidu Uzelac za vršiteljku dužnosti direktorke Agencije za privatizaciju, koja je prethodno bila direktor Centralnog registra za hartije od vrednosti. Pre nje, na čelu Agencije za privatizaciju bio je Vladislav Cvetković.

Podsetimo, Vida Uzelac privukla je pažnju javnosti 2008. godine, kada je bila na čelu Centralnog registra hartija od vrednosti, zbog podataka o njenim primanjima. Ona je tada za list "Blic" izjavila da je njena mesečna plata 355.000 dinara.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Radulović: Uzelac odličan službenik

Izvor: Akter, 21.Nov.2013

Ministar privrede Saša Radulović izjavio je da je Vida Uzelac na njegov predlog postavljena za vršiteljku dužnosti dirketorke Agencije za privatizaciju

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.