Izvor: Večernje novosti, 21.Sep.2017, 23:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnici ne daju licence
U zrenjaninskoj fabrici "Jugoremedija" zaposleni ponovo započeli protest. Zahtev za odlaganje prodaje i da "Union medik" vrati dozvole za lekove GRUPA od tridesetak bivših radnika, koji su poverioci i mali akcionari "Jugoremedije", zauzeli su fabriku u znak protesta zbog oglašene prodaje u bescenje. Ukoliko dođe do prodaje, tvrde, biće ugroženi ne samo oni i ostali poverioci, već i nastavak proizvodnje u zrenjaninskoj farmaceutskoj kompaniji, čiji pogoni odmah mogu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << startuju i zaposle najmanje 250 radnika. Radnici okupljeni u fabričkom krugu, ističu da je stečajni upravnik Radovan Savić za 16. oktobar 2017. oglasio prodaju "Jugoremedije" kao pravnog lica metodom javnog nadmetanja, a po početnoj ceni od 1.906.765.678 dinara, što je 50 odsto procenjene vrednosti.Pročitajte još - Ponovo svađa oko "Jugoremedije" - Planira se prodaja fabrike bez intelektualne svojine i licenci, odnosno dozvola za prometovanje 22 leka, što predstavlja njenu najveću vrednost! Dozvole je uzurpirao "Union medik" iz Novog Sada, koje je držao "Jugoremediju" u zakupu od 2013 do 2016. i nakon raskida ugovora odbija da ih vrati. U slučaju prodaje bez dozvola, niko osim "Union medika" neće biti zainteresovan da je kupi - ističu radnici, koji najavljuju radikalizaciju svog protesta i odlazak pred Vladu RS. Odbor poverilaca već se žalio Privrednom sudu u Zrenjaninu i zahteva odlaganje prodaje. Kod istog suda, stečajni upravnik pokrenuo je parnicu protiv "Union medika" za vraćanje dozvola, a prvo ročište zakazano je za 1. novembar. Prethodno je o situaciji u kojoj se našla "Jugoremedija" obavestio Vladu RS, nadležna ministarstva i Agenciju za lekove, ali odgovora nema. Pročitajte još - "Jugoremediji" pronašli cenu - "Union medik" vraćanje dozvola uslovljava naplatom svojih troškova za preregistraciju od 56 miliona dinara. Jedino što se moglo, a po savetu stečajnog sudije, bilo je da se podnese tužba i stavi u oglas o prodaji, sa mogućnošću da je nasledi kupac - kaže za "Novosti" Savić i potvrđuje da su se pojavili ozbiljni kupci za "Jugoremediju". ODLUČNI NEĆEMO dozvoliti ovaj poslednji čin prevare u "Jugoremediji", čiji je slučaj divlje privatizacije dobro poznat našoj ali i međunarodnoj javnosti. Ukoliko bi se fabrika prodala po procenjenoj vrednosti, bili bi namireni svi poverioci, a ostao bi i deo novca za akcionare - kaže za "Novosti" Vladimir Pecikoza, predsednik Odbora poverilaca.
Nastavak na Večernje novosti...
Na prodaju fabrika lekova, bez dozvola za proizvodnju
Izvor: N1 televizija, 22.Sep.2017, 19:55
Iako je Jugoremedija procenjena na 32 miliona evra, što je cena kojom bi mali akcionari bili zadovoljni, nijedan investitor, kažu, neće kupiti fabriku lekova u kojoj ne može da proizvodi lekove. Stečajni upravnik "Jugoremedije" ocenjuje - u pitanju je siledžijsko ponašanje bivšeg zakupca, koji...



